מוזיאון ניל״י

שיחזור הריהוט היחודי בבית אהרונסון, זכרון יעקב

ב2017, בצעתי שיחזור מקיף של הריהוט בבית אהרונסון (בית שרה גיבורת ניל"י). הבית משומר במצבו המקורי ומכיל בתוכו את כל הריהוט המקורי ששימש את משפחת אהרונסון לפני 130 שנה. פרויקט השחזור התפרס על ­­­שמונת חדרי הבית וכלל עשרות רהיטים מרהיבים מרחבי העולם ומתקופות שונות. אם אתם מבקרים בזכרון יעקב, אתם מוזמנים לבקר במוזיאון ולהתרשם…

פרוייקט השחזור התפרס על שמונת חדרי הבית וכלל עשרות רהיטים מרהיבים מרחבי העולם ומתקופות שונות. הבית נבנה בשנת 1896. חדר האורחים מרוהט בסגנון מזרחי, ברהיטים אשר נרכשו בדמשק ומיוחדים בעבודת מוזאיקה המשלבת צדף ופיסות עץ קטנטנות. המיטה והארון בחדר השינה, נבנו בידי הנגר האומן ריבניקר מזכרון יעקב. כהוקרה לאהרן על "גילוי אם החיטה" החליט ריבניקר לגלף חיטה על כל רהיט ושידה בחדר השינה של אהרן. בבית גם רהיטים רבים אותם הביאו בניי משפחת אהרונסון איתם מאירופה.

עבודת השיחזור כללה חיזוק והדבקת רהיטים שהתפרקו ,הזנה בווקס שעוות דבורים טבעית (אותה אני מייצר),קשירת קפיצים ישנים לכורסאות,תיקוני צבע וחידוש פוליטורה.כמו כן, בצעתי חידוש מסיבי לסבכת העץ (פרגולה) הישנה ואוטנטית שמקשטת את קידמת הבית. במשך חודש ימים צללתי לעולמם של משפחת אהרונסון, החזרתי את הברק לרהיטים ומלאתי את הבית בחיים חדשים.

אם אתם מבקרים בזכרון יעקב, אתם מוזמנים לבקר במוזיאון ולהתרשם..